שלב ג’ – האימון המתקדם

שלב ג’, הנקרא גם האימון המתקדם, הוא סדרה של ימי אימון שמתחילה בסביבות חודש מרץ ונמשכת עד לאולימפיאדה הבינלאומית (ה־IOI), בסביבות יולי. מוזמנים אליו כ־30 המתחרים המצטיינים משלב ב’. ימי האימון נערכים כאחת לשבוע, רובם בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה ברמת אביב וחלקם הקטן מהבית דרך האינטרנט.

יום אימון באימון המתקדם מורכב משני חלקים. החלק הראשון של היום דומה ליום תחרות ב־IOI: למתחרים ניתנות חמש שעות לפתור שלוש בעיות אלגוריתמיות, לתכנת את אלגוריתמי הפתרון שלהם ולהגיש את הקוד למערכת בדיקה אוטומטית כדי לקבל משוב. התכנות הוא באחת מהשפות C# ,C++ או Java לבחירת המתחרה. בסוף החלק הראשון מראיינים מאמני האולימפיאדה את המתחרים ודנים עמם בפתרונותיהם. בחלקו השני של המפגש, לומדים המשתתפים נושאים באלגוריתמים ברמה אקדמית: השיעורים מכסים אלגוריתמים ומבני נתונים מהסילבוס הרשמי של ה־IOI, ולעתים גם העשרה נוספת במדעי המחשב.

המתחרים שמגיעים לשלב ג’ נהנים מאוד מהאימונים ומהאווירה במפגשים. עצם העלייה לשלב זה היא הישג מרשים. גם אלה שלא נבחרים לייצג את ישראל ב־IOI מפיקים רבות, אקדמית וחברתית. בשל הניסיון שהם צוברים, מתחרים אלה מגדילים את סיכוייהם לייצג את ישראל בשנה שלאחר מכן. המתחרים החזקים יכולים להשתתף באימוני קדם העונה שנערכים אחרי ה־IOI, כדי להמשיך להשתפר ולשמור על כושר עד לשלב האימון המתקדם של השנה הבאה.

הדרך הטובה ביותר להתכונן לשלב ג’ היא להתאמן באינטרנט. מומלץ מאוד להמשיך לעשות זאת גם תוך כדי שלב ג’ ואחרי ה־IOI כהכנה לשנה הבאה.

מתכנתים במפגש של האימון המתקדם
מתכנתים במפגש של האימון המתקדם

מנוחה קצרה בדשא אחרי אימון מפרך
מנוחה קצרה בדשא אחרי אימון מפרך

 

Print this pagePin on PinterestShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook